Skip to main content
Logo
Dom Jeana Monneta

Odwiedź nas

Rodziny, grupy i szkoły

Dom Jeana Monneta w Bazoches-sur-Guyonne to miejsce, w którym poznasz życie i pracę jednego z architektów dzisiejszej Europy.

Jest on położony 45 km na zachód od Paryża i stanowi wymarzone miejsce odpoczynku od zgiełku francuskiej stolicy. Jean Monnet mógł w nim rozwijać swą wizję pokoju i jedności w Europie.

Znajduje się w samym sercu Regionalnego Parku Przyrody Haute Vallée de Chevreuse, który stanowi niezwykłe tło grupowej wycieczki do Domu Jeana Monneta.

Zwiedzający mogą nie tylko wzbogacić swą wiedzę o Europie, lecz także miło spędzić czas na odpoczynku w gronie rodziny lub przyjaciół.

Bogata oferta przyjaznych zajęć interaktywnych umożliwi wprowadzenie uczniów w temat historii integracji europejskiej. Dowiedzą się oni, jak Jean Monnet wpłynął na kształt dzisiejszej Europy i jak dużą rolę odgrywają dziś instytucje europejskie w życiu obywateli.

W tygodniu grupy mogą liczyć maksymalnie 40 osób, w zależności od dostępności miejsc.

W przypadku szkół na 20 uczniów powinna przypadać jedna towarzysząca osoba dorosła.

W soboty i niedziele przyjmujemy grupy liczące do 120 osób.

Wizyty indywidualne

Rezerwacje są zalecane dla osób zwiedzający indywidualni(mniej niż 10 osób). Zwiedzający mogą oglądać wystawę we własnym tempie, korzystając z przewodników multimedialnych dostępnych w języku francuskim, angielskim i niemieckim.

Wizyty grupowe

W przypadku grup liczących więcej niż 10 osób konieczna jest wcześniejsza rezerwacja, najlepiej 2 tygodnie przed planowaną wizytą. Przewodniki audio są dostępne w języku francuskim, angielskim i niemieckim. Oferujemy oprowadzanie z przewodnikiem w języku francuskim oraz na życzenie w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim i włoskim. Wizyty możemy dostosować do potrzeb i zainteresowań grupy. Mogą one również dotyczyć całego szeregu spraw aktualnej polityki Unii Europejskiej.

Szkoły

Grupom szkolnym oferujemy warsztaty twórcze, które umożliwią uczniom zapoznanie się z takimi zagadnieniami jak obywatelstwo europejskie, rozszerzenie UE lub Europa w obliczu zmiany klimatu. Więcej informacji na ten temat można uzyskać telefonicznie lub e-mailem:

+33 (0)1 34 86 12 43

Jean-monnet-europe@europarl.europa.eu

 

7 chemin du Vieux Pressoir, Houjarray
78490 Bazoches sur Guyonne, France